Birutė Flemming

Psichologė | Psichoterapeutė | Supervizorė

Supratimu pagrįstas žmogiškas ryšys yra svarbiausias gydantis faktorius psichoterapijoje- tai rodo naujausi psichoterapijos tyrimai. Deja mūsų gyvenime tikro supratimo vis dar labai trūksta. Tai įtakoja psichinės kančios atsiradimą, kuri gali reikštis įvairiomis formomis, pavyzdžiui: nerimu, baimėmis, depresija, priklausomybėmis, agresijos protrūkiais ir panašiai. Psichoterapijoje galima vystyti supratimą, padedant kitam žmogui- psichoterapeutui. Tai yra lėtesnis procesas, bet galiausiai atnešantis stabilius pokyčius.

Savo psichoterapinėje praktikoje stengiuosi sudaryti saugias sąlygas supratimo vystymuisi, nes manau, kad tai suteikia palengvėjimą ir viltį. Geriau suprasdami save, savo santykius su svarbiais mums žmonėmis, galime rasti ne tik susitaikymą su tuo, ko negalime pakeisti, bet ir naujo požiūrio galimybę

Apie mane

Po psichologijos studijų Vilniaus universitete pradėjau dirbti psichologe ligoninėje ir labai greitai supratau, kad darbe kyla daugiau klausimų, negu turiu atsakymų į juos. Todėl ėmiau ieškoti, kur galėčiau rasti gilesnį asmenybės, žmogaus vystymosi, tarpusavio santykių, procesų, kurie vyksta psichoterapeuto kabinete, supratimą. Psichoanalizė man pasirodė esanti ta teorija, kurioje galėjau rasti daugiausia atsakymų į savo klausimus. Laimei, turėjau galimybę mokytis iš labai puikių psichoanalizės mokytojų, kurie dosniai dalino savo žinias ir patirtį. Ir dabar psichoanalizė man yra tikras idėjų lobynas, kuris padeda susiorientuoti sielos gyvenime. Paskutiniais metais labiau domėjausi psichinių traumų įtaka asmenybės vystymuisi, traumų įveikos metodais, psichinio atsparumo veiksniais ir atsparumo vystymo metodais- mentalizacijos teorija.

Ne kartą esu girdėjusi savo klientus sakant- “ Neįsivaizduoju, kaip galite taip ilgai manęs ir kitų savo klientų klausytis”. Iš tiesų pokalbiai su klientais atveria langą į subjektyvų pasaulio , savęs ir savo santykių supratimą, kuris ir įtraukia ir kelia iššūkį rasti būdą padėti. Mano darbas reikalauja ištvermės, kurią palaiko pokalbiai su kolegomis ir artimaisiai, intervizijų grupė, dalyvavimas konferencijose, darbas su psichoterapijos studentais, dėstymas, profesinės ir ne tik profesinės literatūros skaitymas, muzika, poilsis gamtoje.

Konsultavimo / terapijos sritys:

konsultuoja dėl adaptacijos mokymosi įstaigoje; asmeninio ir akademinio gyvenimo būdo suderinamumo; mokymosi proceso atidėliojimo, vengimo mokytis ar norimo rezultato nepasiekimo ir pan.

padeda suprasti sutrikimą ir konsultuoja dėl mąstymo, jautimo ar elgesio pasikartojimo, kuris skiriasi nuo kultūroje priimtų normų ir yra susijęs su asmeninio ir socialinio funkcionavimo sunkumais (pav. narcisizmas, antisocialumas, ekscentriškumas, ribinis asmenybės sutrikimas) ir pan.

padeda suprasti sutrikimą ir konsultuoja dėl bent kelias savaites jaučiamos liūdnos ir dirglios nuotaikos bei energijos ir motyvacijos stokos; interesų susiaurėjimo ar patinkančios veiklos nebedžiuginimo; negalėjimo susikaupti bei priimti sprendimus; nemigos ar didelio poreikio miegoti; greitų kūno svorio pokyčių ir pan.

padeda aiškintis gyvenimo tikslą ir prasmę, susijusią su “savo kelio” ieškojimu, susidūrus su egzistenciniu nerimu, baime ir beprasmiškumu.

supažindina su naudojamomis gydymo technikomis ir padeda įveikti baimę, nerimą, paniką susijusią su konkrečiomis fobijomis (pav. aukščio ar viešo kalbėjimo baimė, klaustrofobija ir kt.) ir pan.

konsultuojama dėl prisitaikymo prie naujos aplinkos ir skirtingos kultūros; streso ar liūdesio valdymo, kuris kyla dėl išsiskyrimo su pažįstamomis vietomis ar žmonėmis ir pan.

konsultuoja dėl prevencinių ir įveikimo strategijų/ technikų kūrimo, siekiant stabilizuoti ekstremalius svyravimus tarp pakilios (manija/ hipomanija) ir irzlios (depresija) nuotaikos ir pan.

padeda ieškoti būdų, kaip pagerinti miego įpročius, išmokstant atsipalaidavimo, stresorių valdymo, nerimos mažinimo metodų; padeda sukurti sveiką miego higieną ir pan.

konsultuoja dėl: per didelio nerimo, nervingumo ar streso; jaučiamo diskomforto socialinėje aplinkoje (socialinis nerimas) ar staigių ir stiprių panikos atakų (panikos sutrikimas) ir pan.

konsultuoja šeimas ir moteris nėštumo metu ar po gimdymo, pogimdyminės depresijos, persileidimo ir kt. klausimais.

konsultuoja netekties ir gedėjimo klausimais ir padeda emociškai pasiruošti numatytai/ įvykusiai artimojo netekčiai.

padeda susidoroti su emocijomis, jausmais atsirandančiais dėl vaisingumo problemų.

padeda sumažinti nepageidaujamas, įkyrias mintis, vaizdinius ar impulsus, palaipsniu ugdant komfortą ir pasitikėjimą savimi, susiduriant su sunkiomis baimėmis, mintimis ir emocijomis.

konsultuoja dėl atsirandančio nerimo, streso, savikritikos ar atidėliojimo kylančio dėl per didelių išsikeltų sau lūkesčių ir neigiamo lyginimo savęs su kitais.

konsultuoja dėl įvykusių pavojingų ar bauginančių įvykių (nelaimingi atsitikimai; fizinis, emocinis, seksualinis smurtas; patyčios; stichinės nelaimės ir kt.), ir pasireiškiančių sutrikimo požymių; padeda atsitraukti nuo minčių apie traumavusį įvykį bei įveikti pasireiškiančius sutrikimo požymius ir pan.

konsultuoja dėl alkoholio, narkotikų bei kitų priklausomybių poveikio fizinei ir emocinei sveikatai; padeda sumažinti nepageidaujamą elgesį (pav. lošimas, apsipirkimas ir kt.) bei su priklausomybių nutraukimo keliamais iššūkiais (pav. emocinis diskomfortas, psichologinė ar fizinė kančia ir kt.) ir pan.

konsultuoja dėl pasireiškiančio staigaus pykčio ir pasipiktinimo protrūkių asmeniniame ir darbo aplinkoje; padeda ugdyti pykčio valdymą ir pan.

konsultuoja dėl savo kūno žalojimo (pav. pjaustymo, deginimo, braižymo, mušimo ir kt.); padeda identifikuoti ir tvarkyti žalojimą sukeliančias priežastis ir ugdyti emocijų bei kančios valdymo įgūdžius ir pan.

konsultuoja aukštos ir žemos savivertės klausimais; žemos savivertės asmenims padeda ugdyti pasitikėjimą savimi, didinti savęs vertinimą bei mažinti savikritiką ir pan.

konsultuoja klausimais, susijusiais su skyrybomis ir atsiskyrimu; įskaitant neištikimybės, išnaudojimo ar vaikų dalybos klausimais ir pan.

konsultuoja dėl nesveikų streso valdymo būdų (rūkymas, gėrimas, lošimas ir kt.) bei padeda stiprinti sveikus įgūdžius/įpročius valdant bei įveikiant stresą ir pan.

padeda išsiaiškinti norus ir poreikius santykiuose su draugais, šeima, partneriu, kolegomis bei spręsti problemas ir stiprinti pasitenkinimą, bendravimą ir pan.

konsultuoja dėl valgymo sutrikimų, tokių kaip: anoreksija, bulimija, persivalgymas, kūno įvaizdžio vertinimas ir kt.; padeda kontroliuoti nesveikus valgymo įpročius, įsitikinimus bei elgesį ir pan.

Profesinės veiklos sritys:

Psichoanalitinė psichoterapija
EMDR - metodas skirtas potrauminio streso simptomų įveikai
Dėstymas, konferencijų organizavimas

Išsilavinimas ir patirtis:

  • EMDR kursai
    Londonas | 2016-2017
  • UCL psichoanalizės konferencijos
    Londonas | Kiekvienais metai nuo 2013m.
  • Psichoanalitinės psichoterapijos supervizorių programa

    Olandų psichoanalizės draugija | 2003-2007

  • Psichoanalitinės psichoterapijos programa
    Olandų psichoanalizės draugijos organizuota programa Lietuvoje | 1995-2003
  • Psichologijos studijos

    Vilniaus Universitetas | 1987m.